טלפון

1700809634

אימייל

info@transfsonlinetradingguide.com

כל מי מבינכם, אשר אי פעם ביצע עסקה של תחום הנדל"ן, ושילם בגין מס רכישה או בגין מס שבח, יכול ליהנות מקבלת  החזרי מס שבח, במידה ושילמתם סכום רב מדי מן המתבקש בפועל. רשות המסים פותחת בפניכן את ההזדמנות, לכל מי שביצע עסקת נדל"ן, לבחון און ליין במידה ויש לזכותכם יתרת זכות בעבור תשלום של יותר מדי מסים. במידה ונמצא ואכן עומדת לטובתכם יתרת זכות, יש באפשרותכם לקבל את החזר מס השבח על ידי מילוי הפרטים במערכת אינטרנטית. שקדנו זמן לא מבוטל בכדי לייצר בעבורכם את המדריך הנוכחי, לפיכך אנו מצפים ממכם, לכל הפחות, להקפיד על קריאתו מן ההתחלה ועד הסיום, ובטוח תמצאו עובדות שבהחלט יתכתבו בהצלחה עם הסקרנות הטבעית שלכם…

באיזה מצב יש החזרי מס שבח?

יש מצבים מסוימים שבהם אפשר ליהנות מן ההטבה של החזרי מס שבח, כאשר הם נובעים בפרט ממכירה של נכס נדל"ן ששילמו בעבורו מסים בשביל עצם המכירה שלו. אותם מסים נובעים בהכרח ממכירה של נכס ברווח אשר חושב בין מחיר קניית הנכס לבין מחיר המכירה שלו, ביחד עם כל מיני הוצאות כספיות לשם השבת הנדל"ן, כמו לדוגמה – שמירה על הקיים או שיפוץ, וכל התשלומים שהוצאו בשביל הנכס, כמו למשל – שמאות או לחלופין שכר טרחה של עורך דין, בשביל נכס המקרקעין, לרבות כל נכס ששילמתם בשבילו מס שבח, קרקע, שירת מגורים שלא מזכה, חנות, אולם, משרד, מרתף או כל מחסן. נטל המס שנשאתם בו בגין המכירה של נכס המקרקעין הוא לפעמים נחשב לרב למדי, עם תג מחיר גבוה, שאינו בכל זמן נתון בהכרח משקף את חבות המסים האמתית שנדרשתם לשלם לרשויות המסים.

מה כולל התהליך של הבקשה של החזרי מס שבח?

תהליך של בקשת החזרי מס שבח כולל כמה שלבים, שיפורטו במלואם בסדר הבא –

  • עליכם להיכנס למערכת און ליין של אתר האינטרנט של רשות המסים.
  • תידרשו להקליד את מספר תעודת הזהות שלכם, בתור מבצעי העסקה.
  • במידה ועומדת לרשותכם יתרה של זכות, תיחשפו להודעה, שעליכם לפעול לפי מה שמצוין בה – במידה ויתרת הזכות שלכם נעה בין שקל אחד לבין חמש מאות ₪, כי אז עליכם להקליד את פרטי חשבון הבנק שלכם, בתור מבצעי העסקה. בתום קבלת הנתונים של חשבון הבנק שלכם, ייערך הליך חישוב סטנדרטי, ולאחר כמה ימים יפקידו לחשבון הבנק שלכם את יתרת הזכות שמגיעה לכם. יתרה מזאת, במידה ויתרת הזכות שמגיע לכם הינה יותר מחמש מאות ₪, כי אז עליכם להדפיס את המסמך לשם מילוי באופן ידני, ולהגיש אותו בפני פקיד הבנק שבו אתם מנהלים את חשבון הבנק שלכם, בעוד הוא יעביר את המסמך הישר לרשות המסים ואחרי ימים ספורים תתעדכן יתרת חשבון הבנק שלכם.

מאמרים מומלצים